» » ColdCut System COBRA
ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA
ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA ColdCut System COBRA
PolecamyDarmowa dostawa

ColdCut System COBRA

Dostępność: Na zamówienie

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier DPD (przedpłata). Dostawa 1-3 dni. - 0,00 zł
Kurier DPD (za pobraniem). Dostawa 1-3 dni. - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy


Zapytaj o cenę
 • Opis produktu
 • Klipy filmowe (4)
 • Recenzje produktu (0)

C 360 zestaw do montażu
Generator mgły wodnej do studzenia gazów pożarowych z funkcją zimnego cięcia wodą.
COBRA wytwarza wysokociśnieniowy strumień mgły wodnej zmieszany z drobnym proszkiem ciernym, który przebija się przez każdy rodzaj konstrukcji umożliwiając jego penetrację. Ściana, drzwi, strop, stal, szyby kuloodporne czy płyty betonowe nie stanowią przeszkody. Po przebiciu się przez konstrukcje, rozdrobnione kropelki w postaci mgły wodnej pod ciśnieniem 300 bar wtryskiwane są do palącego się pomieszczenia z prędkością bliską 720 km/h po czym zamieniają się błyskawicznie w ogromne ilości pary wodnej odbierając energię cieplną z gorących gazów pożarowych, co daje niespotykaną do tej pory możliwość rewolucyjnie szybkiego opanowania pożaru przez wychłodzenie całych przestrzeni i odizolowanie parą. Technologia ta pozwala na wielokrotne zmniejszenie zużycia wody minimalizując w ten sposób zniszczenia i straty po pożarowe.
Nowa taktyka pozwala na bezpieczne gaszenie pożarów wewnętrznych. Strażak może gasić przez ścianę pozostając na zewnątrz budynku poza strefą bezpośredniego działania płomieni, nie obawiając się szybkiego niekontrolowanego rozwoju pożaru.
Zestaw COBRA C360 jest systemem gasząco-tnącym o wydajności nominalnej 58 litrów/min zaprojektowanym do instalowania na wszelkich typach pojazdów różnej wielkości.
Zestaw dostarczany jest począwszy od interfejsu wychodzącego z wałka pompy wysokiego ciśnienia wody aż do lancy włącznie. Moc na interfejs może być przekazana z przystawki odbioru mocy (PTO). Źródło zasilania pompy (włącznie z przekładnią, wałem itp.) powinno być zaprojektowane przez firmę budującą samochód.
Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.
Po szybkiej zmianie dyszy wylotowej w lancy urządzenie może pracować z wydajnością 28 litrów/min.
COBRA C360 jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów Cold Cut Systems™.


 

Dane Wyposażenie standardowe Opcja dodatkowa
Wydajność
(przy 20oC, normalnym ciśnieniu atmosferycznym
i wilgotności)
Max 58 l/min
Ciśnienie na pompie: 250-300 bar
 
Niezbędne zasilenie w media z samochodu Elektryka: minimum 12V DC, 55Ah
Woda: 1-8 bar, przepustowość >70 litrów na minutę
filtr 80 MESH //177 μm
Napęd pompy wodnej: 1450 rpm, min 220 Nm
 
Napęd
Zestaw nie zawiera napędu!
Pompa wodna
L x W x H = 360 x 420 x 220 mm
Waga: 43 kg
 
Zbiornik na proszek cierny 10 litrów (~4 minut cięcia)
D x SZ x W = 380 x 320 x 920 mm
Waga: 67/90 kg (suchy/mokry pełny)
20 litrów (~8 minut cięcia)
D x SZ x W =380 x 320 x 1230 mm
Waga 85/130 kg (suchy/mokry pełny)
Wąż szybkiego natarcia
na zwijadle elektrycznym, 12V DC
Wąż długość: 80 metrów 1/2”
D x SZ x W = 450 x 830 x 520 mm
Waga: 78 kg
Wąż długość: 100 metrów 1/2”
D x SZ x W = 450 x 830 x 520 mm
Waga: 89 kg
Maksymalna możliwa długość to: 200 metrów
Lanca
(zawiera ruchomy wspornik w postaci cyrkla wspomagający cięcie liniowe ze specjalnymi zębami do stabilizacji pozycji o przeszkodę)
Dysza 2.3 mm (=>56 litrów na minutę)
Gabaryty: D x SZ x W = 1320 x 100 x 420 mm
Waga: 6 kg
Dysza 1.6mm (=>28 litrów na minutę)
Krótka lanca D=900 mm (zawiera nieruchomy wspornik w postaci kwadratu lub trójkąta z zębami podporowymi do stabilizacji pozycji o przeszkodę)
Waga: 5 kg
System kontroli i sterowania
(zawiera komunikację radiową)
Analogowy system kontroli z przyciskami i przełącznikami na panelu sterowania  
Pompa piany
<1,5% mieszaniny środka pianotwórczego klasy A
zużycie wody ~4 l/min
  Zbiorniki na środek pianotwórczy 10 lub 23 litry,
D x SZ x W = 300 x 140 x 190 mm 12V DC
Waga pompy: 10 kg
Zbiornik wody   Pojemność 270 litrów z kontrolą lub bez kontroli poziomu wody
D x SZ x W = 440 x 840 x 1110 mm
Waga: 20 kg
Olej Pompa wody: Holst 100 2.6 litra  
Materiał (wydajność cięcia):
- Miękka stal 3 mm
- Miękka stal 10 mm
(*) Wartości dla systemu o wydajności wody od 28 l/min
Penetracja na wylot:
5-10 sekund
30-40 sekund
Prędkość cięcia:
~ 100 mm/min
~ 40 mm/min

Zestaw montażowy jest częściowo ukończoną maszyną dostarczaną z instrukcją montażu oraz pozostałymi dokumentami. Istotne wymagania odnośnie normy EN 1846-3 (Wyposażenie zamontowane na stałe w samochodach pożarniczych) powinny być również wzięte pod uwagę przez firmę montującą urządzenie COBRA w samochodzie. Jednym z takich wymagań jest ochrona przed zamarzaniem.

System gasząco tnącym coldcut™ cobra jest chroniony patentem.

Producent Cold Cut System AB zastrzega sobie prawo do zmian konstrukcyjnych i konfiguracyjnych bez wcześniejszego powiadomienia.
Dla zagwarantowania pełnego sukcesu, dystrybutor zastrzega sobie konieczną obecność przedstawiciela przy montażu i uruchomieniu
urządzenia – USŁUGA BEZPŁATNA

 

DLACZEGO COBRA?

Metoda urządzenia COBRA polega na gaszeniu z zewnątrz (np. przez ścianę, przez zamknięte drzwi) z bezpiecznej pozycji i szybkim zahamowaniu rozprzestrzeniania się ognia poprzez schłodzenie gazów pożarowych. COBRA oferuje szybszą i bezpieczniejszą metodę walki z ogniem. Łącząc funkcje urządzenia COBRA czyli funkcje cięcia i gaszenia mgłą wodną, funkcje kamery termowizyjnej i możliwości wentylatorów nadciśnieniowych uzyskujemy niespotykane do tej pory możliwości walki z ogniem, które zmniejszają potrzebę wchodzenia do płonącego budynku w aparacie powietrznym. Technika cięcia i gaszenia składa się z mieszaniny wody i ścierniwa, które są wyrzucane przez specjalną dyszę pod wysokim ciśnieniem 250-300 bar z prędkością 720km/h i przebijają się przez wszystkie znane materiały budowlane i konstrukcyjne.


Wysokie ciśnienie wody powoduje bardzo dużą prędkość i rozproszenie kropel wody. Gdy woda przebije się już przez ścianę, dach, karoserię, burtę, obudowę czy inną konstrukcję dopływ ścierniwa zostaje zamknięty i dalej podawana jest tylko woda w postaci mgły wodnej. Ponieważ powstały otwór jest mały, dopływ tlenu do miejsca pożaru nadal pozostaje zablokowany. Praktyczne użycie metody cięcia i gaszenia pokazało też, że im wyższa temperatura pożaru, tym lepszy efekt chłodzenia gazów i gaszenia pożaru. Nawet jeśli ogień obejmie pokrycie dachu czy całe poddasze COBRA jest skutecznym narzędziem do gaszenia. Kiedy kropelki wody docierają do płomieni lub gorącego dymu rozpoczyna się proces gaszenia, który podzielić możemy na cztery części:
1. Chłodzenie gazów pożarowych w obrębie pożaru.
2. Chłodzenie materiałów palnych i potencjalnych zapalników, wydobywających się z materiałów palnych podgrzewanych przez pożar.
3. Zmniejszenie koncentracji tlenu.
4. Absorpcja ciepła - chłodzenie atmosfery wewnątrz.


Główne zalety gaszenia metodą cięcia i gaszenia COBRA:
1. Poprawa bezpieczeństwa strażaków-ratowników, ponieważ gaszenie odbywa się z zewnątrz budynku i tym samym zmniejsza się ryzyko poparzenia czy obrażeń w skutek rozgorzeń i eksplozji.
2. Poprawa środowiska pracy. Mniejsze narażenie strażaków na styczność skóry z dymem, substancjami toksycznymi i rakotwórczymi, powstającymi podczas pożaru.
3. Oszczędność czasu uzyskujemy dzięki możliwości skutecznego szybkiego zastosowaniu urządzenia COBRA w początkowej fazie akcji. Dowódca akcji zyskuje czas na lepszą analizę sytuacji, dzięki możliwości chłodzenia pożaru od chwili dojechania pierwszego zastępu na miejsce akcji.
4. Zwiększone możliwości dowódcy akcji. Dzięki zastosowania połączonych możliwości cięcia i gaszenia urządzeniem COBRA dużo łatwiej można opanować i ugasić pożary, które do tej pory wydawały się nie do opanowania.

5. Zminimalizowanie zniszczeń spowodowanych nadmiarem wody, która jest używana podczas stosowania tradycyjnych metod gaszenia. Prądownice standardowe tworzą duże krople wody, które zalewają majątek znajdujący się wewnątrz budynku. Używając dotychczasowych metod odparuje maksymalnie tylko około 4% użytej wody – Gasząc Lancą COBRA odparuje 98% wody. 6.Małe, lekkie samochody gaśnicze z małą załogą mogą bezpiecznie rozpocząć bardzo skuteczną walkę z ogniem. Dla przykładu – tylko jedna osoba gasząc z zewnątrz może obsługiwać szybkie pierwsze natarcie lancą COBRA plus dowódca jako koordynator, który monitoruje palącą się przestrzenie. Cały sprzęt mieści się nawet na małym pojeździe typu Pick'up. Wąż szybkiego natarcia możemy przedłużyć do 300 metrów zapewniając przez cały czas odpowiednią skuteczność cięcia i gaszenia.
 

Cena obejmuje:
 • W ramach transakcji oferujemy:
 • Dostawa sprzętu.
 • Asysta w montażu lub montaż (zależy od decyzji Klienta).
 • Pierwsze uruchomienie urządzenia.
 • Zapas proszku na cele szkoleniowe i do pierwszych akcji.
 • Szkolenie dla każdej zmiany 1 dzień - PSP, dla OSP 1 dzień.
 • Część teoretyczna i praktyczna nauka gaszenia nową metodą cięcia gaszenia "CEC".
 • Stałe konsultacje taktyczne.
 • Gwarancja 12 miesięcy.


 

Gaszenie poddaszy Film prezentuje jak gasić poddasze z wykorzystanie podnośnika i systemu COBRA.
Pokaz gaszenia statku Cięcie i gaszenie przez burtę statku.
Pożar domu - Taktyka działań gaśniczych Film ze szkolenia strażaków w Szwecji.
CCS COBRA - Metoda gaszenia Film przedstawia wszechstronne zastosowania urządzenia COBRA.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję

Pozostałe produkty z kategorii
Worker4 - urządzenie do napełniania worków piaskiem

Worker4 - urządzenie do napełniania worków piaskiem

3 687,54 zł brutto2 998,00 zł netto
Dielektryczny Halligan NUPLA 91 cm

Dielektryczny Halligan NUPLA 91 cm

1 050,00 zł brutto853,66 zł netto
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
stat4u