Strona główna » SPRZĘT RATOWNICZO-MEDYCZNY » Sprzęt ratowniczo-gaśniczy » Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Kontakt
 • E-mail:sklep@fabryka998.pl
 • Telefon+48793500888
 • Godziny działaniacodziennie 9.00 - 16.00
Bestsellery
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360
PolecamyNasz hitDarmowa dostawa

Cut Lanca Urządzenie Gaśniczo-tnące CL-360

Dostępność: Na zamówienie

Czas wysyłki: 3 dni

Stan produktu: Nowy


Zapytaj o cenę

 • Opis produktu
 • Klipy filmowe (1)
 • Recenzje produktu (0)

 W sprawie informacji na temat tego produktu prosimy o kontakt telefoniczny: +48 602 843 137 lub mailowy: sklep@fabryka998.pl 
CL-360 zestaw do montażu
Generator mgły wodnej do studzenia gazów pożarowych z funkcją zimnego cięcia wodą.
System CL-360 wytwarza wysokociśnieniowy strumień mgły wodnej zmieszany z drobnym proszkiem ciernym, który przebija się przez każdy rodzaj konstrukcji umożliwiając jego penetrację. Ściana, drzwi, strop, stal, szyby kuloodporne czy płyty betonowe nie stanowią przeszkody. Po przebiciu się przez konstrukcje, rozdrobnione kropelki w postaci mgły wodnej pod ciśnieniem 300 bar wtryskiwane są do palącego się pomieszczenia z prędkością bliską 720 km/h po czym zamieniają się błyskawicznie w ogromne ilości pary wodnej odbierając energię cieplną z gorących gazów pożarowych, co daje niespotykaną do tej pory możliwość rewolucyjnie szybkiego opanowania pożaru przez wychłodzenie całych przestrzeni i odizolowanie parą. Technologia ta pozwala na wielokrotne zmniejszenie zużycia wody minimalizując w ten sposób zniszczenia i straty po pożarowe.
Nowa taktyka pozwala na bezpieczne gaszenie pożarów wewnętrznych. Strażak może gasić przez ścianę pozostając na zewnątrz budynku poza strefą bezpośredniego działania płomieni, nie obawiając się szybkiego niekontrolowanego rozwoju pożaru.
Zestaw CL-360 jest systemem gasząco-tnącym o wydajności nominalnej 58 litrów/min zaprojektowanym do instalowania na wszelkich typach pojazdów różnej wielkości.
Zestaw dostarczany jest począwszy od interfejsu wychodzącego z wałka pompy wysokiego ciśnienia wody aż do lancy włącznie. Moc na interfejs może być przekazana z przystawki odbioru mocy (PTO). Źródło zasilania pompy (włącznie z przekładnią, wałem itp.) powinno być zaprojektowane przez firmę budującą samochód.
Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.

Zestaw może być montowany na wszystkich pojazdach - nowych i używanych, na ciężki, średnich, lekkich oraz samochodach typu pick-up. 

Dane Wyposażenie standardowe Opcja dodatkowa
Wydajność
Ciśnienie na pompie:
Max 58 l/min
250-300 bar
 
Niezbędne zasilenie w media z samochodu Elektryka: minimum 12V DC, 55Ah
Woda: 1-8 bar, przepustowość >70 litrów na minutę
 

Pompa wody: (Zestaw nie zawiera przystawki mocy PTO!)

Pompa wodna
L x W x H = 409 x 399 x 225 mm
Waga: 44 kg

 

Zbiornik na proszek ścierny zamontowany w samochodzie

10 litrów (~4 minut cięcia)
D x SZ x W = 380 x 320 x 920 mm
Waga: 90 kg (mokry pełny)

20 litrów (~8 minut cięcia)
D x SZ x W =380 x 320 x 1230 mm
Waga 85/130 kg (suchy/mokry pełny)

Jeden wąż szybkiego natarcia na zwijadle elektrycznym, który transportuje wodę i proszek

Wąż długość: 80 metrów 1/2”
D x SZ x W = 450 x 830 x 520 mm
Waga: 78 kg

Maksymalna możliwa długość to: 300 metrów

 

Lanca – zawiera opatentowany wspornik gwiaździsty do stabilizacji pozycji, wspomagający cięcie oraz ze specjalnymi zębami zabezpieczającymi parcie wsteczne

 

Dysza 2.3 mm (=>58 litrów na minutę)
Gabaryty: D x S x W = 1320 x 100 x 420 mm
Waga: 6,8 kg

 

 

Bezprzewodowy system sterowania za pomocą pilota zamontowanego w Lancy (łączność radiowa)

 

Dodatkowy analogowy panel sterowania z przyciskami i przełącznikami na panelu.  
     
Olej Pompa wody: Holst 100 2.6 litra  
Materiał (wydajność cięcia):
- Miękka stal 3 mm
- Miękka stal 10 mm
Penetracja na wylot:
5-10 sekund
30-40 sekund
Prędkość cięcia:
~ 100 mm/min
~ 40 mm/min


Zestaw montażowy jest częściowo ukończoną maszyną dostarczaną z instrukcją montażu oraz pozostałymi dokumentami. Istotne wymagania odnośnie normy EN 1846-3 (Wyposażenie zamontowane na stałe w samochodach pożarniczych) powinny być również wzięte pod uwagę przez firmę montującą urządzenie w samochodzie. Jednym z takich wymagań jest ochrona przed zamarzaniem.

Producent zastrzega sobie prawo do zmian konstrukcyjnych i konfiguracyjnych bez wcześniejszego powiadomienia.
Dla zagwarantowania pełnego sukcesu, dystrybutor zastrzega sobie konieczną obecność przedstawiciela przy montażu i uruchomieniu
urządzenia – USŁUGA BEZPŁATNA

 

Dlaczego ultra wysokie ciśnienie?

Metoda urządzenia polega na gaszeniu z zewnątrz (np. przez ścianę, przez zamknięte drzwi) z bezpiecznej pozycji i szybkim zahamowaniu rozprzestrzeniania się ognia poprzez schłodzenie gazów pożarowych. CutLanca oferuje szybszą i bezpieczniejszą metodę walki z ogniem. Łącząc funkcje urządzenia czyli funkcje cięcia i gaszenia mgłą wodną, funkcje kamery termowizyjnej i możliwości wentylatorów nadciśnieniowych uzyskujemy niespotykane do tej pory możliwości walki z ogniem, które zmniejszają potrzebę wchodzenia do płonącego budynku w aparacie powietrznym. Technika cięcia i gaszenia składa się z mieszaniny wody i ścierniwa, które są wyrzucane przez specjalną dyszę pod wysokim ciśnieniem 280-300 bar z prędkością 720km/h i przebijają się przez wszystkie znane materiały budowlane i konstrukcyjne.


Wysokie ciśnienie wody powoduje bardzo dużą prędkość i rozproszenie kropel wody. Gdy woda przebije się już przez ścianę, dach, karoserię, burtę, obudowę czy inną konstrukcję dopływ ścierniwa zostaje zamknięty i dalej podawana jest tylko woda w postaci mgły wodnej. Ponieważ powstały otwór jest mały, dopływ tlenu do miejsca pożaru nadal pozostaje zablokowany. Praktyczne użycie metody cięcia i gaszenia pokazało też, że im wyższa temperatura pożaru, tym lepszy efekt chłodzenia gazów i gaszenia pożaru. Nawet jeśli ogień obejmie pokrycie dachu czy całe poddasze
CL-360 jest skutecznym narzędziem do gaszenia. Kiedy kropelki wody docierają do płomieni lub gorącego dymu rozpoczyna się proces gaszenia, który podzielić możemy na cztery części:
1. Chłodzenie gazów pożarowych w obrębie pożaru.
2. Chłodzenie materiałów palnych i potencjalnych zapalników, wydobywających się z materiałów palnych podgrzewanych przez pożar.
3. Zmniejszenie koncentracji tlenu.
4. Absorpcja ciepła - chłodzenie atmosfery wewnątrz.


Główne zalety gaszenia metodą cięcia i gaszenia:
1. Poprawa bezpieczeństwa strażaków-ratowników, ponieważ gaszenie odbywa się z zewnątrz budynku i tym samym zmniejsza się ryzyko poparzenia czy obrażeń w skutek rozgorzeń i eksplozji.
2. Poprawa środowiska pracy. Mniejsze narażenie strażaków na styczność skóry z dymem, substancjami toksycznymi i rakotwórczymi, powstającymi podczas pożaru.
3. Oszczędność czasu uzyskujemy dzięki możliwości skutecznego szybkiego zastosowaniu urządzenia
CL-360 w początkowej fazie akcji. Dowódca akcji zyskuje czas na lepszą analizę sytuacji, dzięki możliwości chłodzenia pożaru od chwili dojechania pierwszego zastępu na miejsce akcji.
4. Zwiększone możliwości dowódcy akcji. Dzięki zastosowania połączonych możliwości cięcia i gaszenia urządzeniem
CL-360 dużo łatwiej można opanować i ugasić pożary, które do tej pory wydawały się nie do opanowania.

5. Zminimalizowanie zniszczeń spowodowanych nadmiarem wody, która jest używana podczas stosowania tradycyjnych metod gaszenia. Prądownice standardowe tworzą duże krople wody, które zalewają majątek znajdujący się wewnątrz budynku. Używając dotychczasowych metod odparuje maksymalnie tylko około 4% użytej wody – Gasząc Lancą CL-360 odparuje 98% wody.
6. Małe, lekkie samochody gaśnicze z małą załogą mogą bezpiecznie rozpocząć bardzo skuteczną walkę z ogniem. Dla przykładu – tylko jedna osoba gasząc z zewnątrz może obsługiwać szybkie pierwsze natarcie lancą
CL-360 plus dowódca jako koordynator, który monitoruje palącą się przestrzenie.

Cena obejmuje:
 • Dostawa sprzętu.
 • Asysta w montażu lub montaż (zależy od decyzji Klienta).
 • Pierwsze uruchomienie urządzenia.
 • 200 kg cierniwa.
 • Szkolenie dla każdej zmiany 1 dzień - PSP, dla OSP 1 dzień.
 • Część teoretyczna i praktyczna nauka gaszenia nową metodą cięcia gaszenia "CEC".
 • Stałe konsultacje taktyczne.
 • Gwarancja 12 miesięcy.


 

CutLanca jest w stanie podać wodę na wysokość ponad 100 metrów Ćwiczenia na wysokości 122 metrów na wieżowcu Warsaw Hub

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.


Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu